Středa, Leden 20, 2021

Koronavirus - cílené promoření společnosti

Martin Prokš: martin (tečka) proks (zavináč) proks-martin (tečka) cz
Původně publikováno na https://martin-proks.blogspot.com dne 7.4.2020.

Návrh plánu na cílené promoření významné části společnosti s minimalizací vedlejších škod, primárně minimalizací celkového počtu úmrtí.

[Číst dál…]

Čtvrtek, Leden 14, 2021

Smrt a euthanasie, malé zamyšlení

Martin Prokš: martin (tečka) proks (zavináč) proks-martin (tečka) cz
Původně publikováno na https://martin-proks.blogspot.com dne 2.8.2016.

Smrt a hlavně euthanasie, dobrovolná smrt s dopomocí někoho druhého, je velmi ožehavé téma. Osobně říkám, že jsem opatrně pro legalizaci euthanasie. Nevěřím v boha a myšlenka na dobrovolnou smrt je pro mě akceptovatelná, byť ne příjemná. Pokud tohle čte nějaký psycholog, tak rozhodně nic takového neplánuji, velmi silně mi záleží na mé rodině, mám za ní zodpovědnost materiální i emoční a mám ze života radost - jsem Čech, takže vždycky by mohlo být lépe ;-) Ale jsem přesvědčen, že některé věci by člověk měl mít v hlavě srovnané.

[Číst dál…]

Pondělí, Leden 11, 2021

Úvodník

Nejsem nijak zkušený autor textů ani blogger, ale snad to bude čitelné.

Tento blog plánuji plnit občasnými texty, spíše mými úvahami na hlavně technická témata.

Vystudovaný jsem letecký konstruktér - specializace aerodynamika a mechanika letu. Tento obor jsem cca 8 let dělal než jsem “zběhl” ke klasické konstruktéřině strojů a zařízení pro energetický a těžký průmysl. Aerodynamika je stále mým koníčkem, ale na regulérní uživení to v podmínkách ČR za sebe nevidím.

Jak jsem psal, jsem vystudovaný strojař a technika mě vždy zajímala a zajímá a občas mám potřebu nad něčím přemýšlet a sepisovat si pro sebe výsledky. A možná by to zajímalo i někoho jiného.

Část těchto textů jsem původně zveřejnil na adrese https://martin-proks.blogspot.com mezi lety 2013-2020. Nicméně na přelomu roku 2020/2021 jsem se rozhodl opustit svět Googlu a přejít na nezávislou platformu.